Co vidí sluníčko?

Víš co slunce z nebe vidí?
Velkou zemi plnou lidí.
Podívá se ještě blíž -
A co vidí? Už to víš?

Drobečková navigace

Úvod > Berušky

Berušky

Třída, ve které jsou přijímány převážně děti od čtyř do šesti let. Je vybavena novým funkčním nábytkem, šestibokými nastavitelnými stolky s mobilními židličkami pro společné hry a stolování pro 30 dětí. Je zde devět koutků pro tvořivé hry, konstruktivní a vzdělávací činnosti (ateliér, manipulace, voda a písek, dílna, kostkoviště a doprava, domácnost, sport, knihy a písmena, dramatika, pokusy a objevy).Je zde dostatečné množství výtvarného materiálu, smyslových a manipulačních her pro děti všech věkových skupin. Dětem je k dispozici Lego herna s dostatečným množstvím stavebnicových prvků.

Do koutku „Knihy a písmena“ byly pořízeny dvě knihovničky pro ukládání knih s čelním pohledem, které v dětech vzbuzuje větší zájem o knihy.K odpočinku děti využívají lehké matrace, které jsou umístěny na stojanu na konci třídy. Ložní prádlo je uloženo ve skříních v malé místnosti za třídou. Součástí třídy je umývárna se šesti umývadly a šesti záchody se zástěnami pro zachování intimního prostředí a šatna vybavená vyhovujícím nábytkem a novým kobercem. 

Menší prostor pro volný pohyb dětí je kompenzován ribstolem a vhodně  vybaveným tělovýchovným koutkem (švédská bedna, šplhací tyč, trampolína, overbaly, šlapadla).Tato třída je využívána pro pořádání celoškolních divadelních představení pro děti. Dětem je k dispozici CD přehrávač se vzdělávacími programy pro předškolní děti. 

 

Telefonní číslo na omlouvání dětí:

+420 731 437 361 

Berušky

ORGANIZACE DNE: TŘÍDA BERUŠEK ( denní režim )

6,00 – 8,00h. volné a námětové hry, individuální činnosti, ranní cvičení
8,00 – 9,00h. hygiena, přesnídávka
9,00 – 9,50h. ranní kruh, didakticky zacílené činnosti řízené i spontánní, ve skupinách i vzdělávacích koutcích rozvíjející osobnost dítěte
9,50 –11,50h. pobyt venku, spontánní i řízené činnosti, tělovýchovné aktivity
11,50 - 12,20h. hygiena, oběd 
12,20 - 14,00h. odpočinek, poslech, četba, vyprávění pohádek a příběhů, klidové činnosti, zájmové a individuální činnosti
14,00 - 14,30h. hygiena, tělovýchovná chvilka, odpolední svačina
14,30 - 16,30h. hry dle zájmu dětí, individuální činnosti, pohybové aktivity, pobyt na školní zahradě