Co vidí sluníčko?

Víš co slunce z nebe vidí?
Velkou zemi plnou lidí.
Podívá se ještě blíž -
A co vidí? Už to víš?

Drobečková navigace

Úvod > Kuřátka

Kuřátka

Třída pro nejmenší děti ( 2-5let) je vybavena variabilními šestibokými stolky a židličkami nastavitelnými podle výšky a potřeby dětí pro počet 28 dětí. Stolky jsou využívány pro činnosti i stolování dětí.

Pro odpočinek dětí rozkládají uklízečky do volného prostoru herny lehátka, které jsou jinak uloženy v malé místnůsce za třídou. Ložní prádlo a pyžama se ukládají do skříněk v místnosti bývalého kabinetu. Děti mají k dispozici osm koutků pro tvořivé činnosti s volně dostupným výtvarným materiálem, hračkami a pomůckami, velké množství smyslových a manipulačních her a pomůcek.( domácnost, kostkoviště, knihy a písmena, dramatika, doprava,sport, ateliér, voda a písek)

Jsou zde stavebnice i další hračky jak velké, bez zbytečných detailů, odpovídají věkovým potřebám dvou až pětiletých dětí ,tak i dostatečné množství výtvarného materiálu, manipulačních her a stavebnic pro děti všech věkových kategorií.

Třída je vybavena zcela novým moderním nábytkem určeným pro předškolní děti. Pro rozvíjení hudebních činností je zde k dispozici klavír i elektronické varhany, koutek s dětskými hudebními nástroji a CD přehrávač. Je zde dostatek místa pro pohyb. Byl zřízen sportovní koutek s dostatečným množstvím tělovýchovného nářadí a dřevěným hradem se skluzavkou, pohyblivou lávkou, horolezeckou stěnou i průlezkou na procvičování a získávání dovedností v hrubé motorice.

 

 

 

Telefonní číslo na omlouvání dětí:

+420 731 437 170

Kuřátka

ORGANIZACE DNE: TŘÍDA KUŘÁTEK ( denní režim )

7,00 – 8,00 h. příchod dětí do MŠ, spontánní zájmové činnosti, volné a námětové hry dětí, individuální práce s dětmi
8,00 – 9,00h. ranní cvičení, hygiena, přesnídávka
9,00 – 9,30h. ranní kruh, didakticky zaměřené řízené i spontánní činnosti rozvíjející osobnost dítěte - ve skupinách, vzdělávacích koutcích
9,30 - 11,30h. pobyt venku, spontánní i řízené činnosti, tělovýchovné aktivity
11,30 - 12,00h.  hygiena, oběd 
12,00 - 14,00h.  odpočinek, poslech, četba, vyprávění pohádek a příběhů,
14,00 - 14,30h.  hygiena, tělovýchovná chvilka, odpolední svačina 
14,30 - 15,30h.   hry dle zájmu dětí, individuální činnosti, pohybové aktivity, pobyt na školní zahradě