Co vidí sluníčko?

Víš co slunce z nebe vidí?
Velkou zemi plnou lidí.
Podívá se ještě blíž -
A co vidí? Už to víš?

Drobečková navigace

Úvod > O školce

O školce

Pobyt venku

Pobyt venku je každodenní pravidelnou součástí denního programu dětí. Rozhodující vliv na délku pobytu venku má počasí. Děti nechodí ven za silných inverzí, silného deště a větru, a za mrazu vyšším než – 10 stupňů, mladší děti za mrazu -7 stupňů.

Místo pobytu venku určuje učitelka podle programu činností dětí nebo podle nevšedních událostí a možností v okolí MŠ nebo ve městě.V odpoledních hodinách je využíván v maximální míře pobyt na školní zahradě. Dopoledne jsou zařazovány vycházky mimo areál MŠ.

Alternativní odpočinek

Pravidelnou součástí denního režimu v naší MŠ je odpočinek po obědě. Respektujeme odlišnou potřebu spánku jednotlivých dětí a proto máme „ alternativní odpočinek“.Děti se po obědě převléknou, lehnou si na lehátka nebo matrace, poslechnou si pohádku nebo relaxační hudbu.

Po této relaxační části se děti mohou rozhodnout, zda budou odpočívat nebo si půjdou hrát. K tomu účelu využíváme stolní a tvořivé hry,knihy,pracovní listy, grafomotorické cviky, výtvarné činnosti apod. Děti, které neodpočívají, musí respektovat spící děti a jejich činnosti musí být klidné.

Této části dne se také využívá k nadstandardním doplňkovým aktivitám.